Przegląd dachu po zimie

Przegląd dachu po zimie
Opublikowano przez Admin

Zima to niekorzystny okres dla każdego dachu – obciążenie śniegiem, niskie temperatury, zamarzająca woda mogą być powodem znacznych uszkodzeń farby na dachu, które jak najszybciej należy wykryć i naprawić. Regularna kontrola dachu i akcesoriów dachowych umożliwi zaplanowanie prac remontowych, dzięki czemu uszkodzenia nie będą się powiększać a ty unikniesz dodatkowych kosztów.

Przegląd techniczny dachu najlepiej wykonać w pogodną, słoneczną pogodę. Pamiętaj o założeniu odpowiedniej odzieży i zabezpieczeniu się sprzętem przed wejściem na dach! Musisz sprawdzić wszystkie najbardziej newralgiczne części dachu – okolice komina czy załamania, więc zadbaj o to, aby twoja praca była bezpieczna.

Stan farby na dachu po zimie

Usuń jak najszybciej wszystkie odkryte usterki i wady, uniemożliwisz w ten sposób ich powiększenie się czy pogłębienie.

Jak wykonać przegląd techniczny dachu po zimie?

Kontrolując po zimie stan farby na dachu zwróć szczególną uwagę na miejsca, w których najdłużej zalegał śnieg – dokładnie sprawdź czy nie tam żadnych poważnych uszkodzeń czy głębokich rys. Aby twój dach wyglądał przez długie lata zachwycająco pamiętaj o jego czyszczeniu po zimie.

Zobacz wszystkie kolory farb na dach»

Jeśli farba na dachu została uszkodzona nie czekaj do następnego sezonu – w zależności od rodzaju dachu wybierz odpowiednią specjalistyczną farbę i przystąp do malowania. Odświeżony po zimie dach sprawi, że cały dom będzie wyglądał lepiej i estetyczniej. Dobra farba do dachu nie tylko poprawi jego wygląd, ale przede wszystkim uszczelni go i zabezpieczy go przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Malowanie dachu po zimie

Przed pomalowaniem dachu pamiętaj o jego dokładnym oczyszczeniu. Posprzątaj również wszystkie rynny, usuń zalegające w nich liście i gałęzie. Użyj myjki ciśnieniowej, dzięki której szybko i skutecznie pozbędziesz się z dachu pleśni i grzybów i przygotujesz go do pomalowania.

Sprawdź ofertę farb do dachu EKO – Lowicyn»

Przegląd techniczny dachu po zimie:

  • sprawdź stan koszy dachowych i wszystkich pozostałych elementów dachu,
  • obejrzyj dokładnie cały system rynnowy, zwróć uwagę na stabilność wieszaków,
  • skontroluj stan farby dachowej, zwłaszcza jeśli dach był odśnieżany zwróć uwagę na pozostałe elementy dachu (części systemu odgromowego, ławy kominiarskie itd.).

Jeśli uznasz, że dach twojego domu po okresie zimowym wymaga odświeżenia i pomalowania pamiętaj o tym, że tylko dobra farba do dachu jest wysoko elastyczna, odporna na częste zmiany temperatur, zadrapania i wilgoć.

Malowanie dachu po sezonie zimowym

Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij