Jak przygotować powierzchnię dachu do malowania

Jak przygotować powierzchnię dachu do malowania
Opublikowano przez Admin

Właściwe przygotowanie podłoża do malowania farbą na dach Lowicyn to podstawa. Dzięki temu nowa powłoka nie będzie się łuszczyć i pozostanie trwała na lata. Nie warto lekceważyć informacji od producenta farb na dach Lowicyn, bo może się okazać, że preparat wymaga wcześniejszego zagruntowania. Przeczytaj poniższą instrukcję i dowiedz się w jaki sposób przygotować podłoże pod malowanie.

1.    Sprawdź przyczepność starych powłok
Nawet najlepsze farby na dach Lowicyn nie będą trwałe, jeśli nie zadbasz o przygotowanie podłoża. Powinieneś sprawdzić stan starej farby, jeżeli ma słabą przyczepność i wygląda nieatrakcyjnie, należy ją usunąć i dokładnie oczyścić ogniska rdzy przy użyciu drucianej szczotki lub specjalnych środków chemicznych. Pozostałości, które nie zostały usunięte należy zeszlifować i doczyścić papierem ściernym, by powierzchnia blachy była jak najbardziej gładka. Następ¬nie odpyl, odtłuść i starannie umyj dach.
2.    Mycie i oczyszczanie dachu
W celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, pyłów, związków chemicznych, odpadających warstw starej farby użyj roztworu ze specjalnymi detergentami i urządzenia wysokociśnieniowe. Usunięcie zanieczyszczeń przed malowaniem farbami na dach jest niezbędnym etapem, dzięki dobrze wykonanej pracy zapewnisz dobrą przyczepność powłok malarskich do podłoża. Nie powinieneś używać detergentów przeznaczonych do gospodarstwa domowego, np. płynu do mycia naczyń. Użycie płynów zawierających niewłaściwe substancje może negatywnie wpłynąć na przyczepność podkładu pod farbę do podłoża.
3.    Odtłuszczanie i malowanie.
Jeśli dach porasta mech, warto zainwestować w specjalne preparaty do mycia i odtłuszczania powierzchni. Kiedy podłoże zostało odpowiednio przygotowane, wystarczy wybrać dobrą farbę.  Pamiętaj, że farby na dach różnią się nie tylko kolorem, ale i jakością.

Zadaj pytanie on-line | eZelazny.pl Napisz do nas... Wyślij